Obozy letnie dzieci

Napisane: .

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sfinansowała w tym roku wypoczynek letni 75 dzieciom z terenu gminy Pruszcz Gdański. Wakacyjny czas dzieciom z klas 1 – 5 organizuje Fundacja „Podaruj Dzieciom Słońce”. Właśnie dobiega końca trzeci, ostatni wakacyjny turnus. - Pierwszy turnus był w Łubianie i miał charakter sportowo-taneczny – mówi ks. Tomasz Koszałkak z Fundacji „Podaruj Dzieciom Słońce”. – W myśl zasady w zdrowym ciele, zdrowy duch nasi podopieczni ćwiczyli układy taneczne, oraz brały udział w zajęciach sportowych. Nie zabrakło także zajęć plastycznych, podczas których dzieci wykonywały m.in. biżuterię.  Drugi turnus odbył się w Raduniu. Na nim dzieci nie tylko uczestniczyły w zajęciach tanecznych i sportowych, ale przede wszystkim  w wokalno-teatralnych. Trzeci turnus trwa w Nadolu i jego głównym motywem jest sport.  - Dzieci dobrze się czują na koloniach organizowanych przez nas. Gdy turnus dobiega końca żal im wracać do domów – mówi ks. Koszałka. – Niektóre z nich potrzebują pomocy materialnej, np. wyprawek, które staramy się im zapewnić. Współpraca z gminą Pruszcz Gdański już od kilku lat dobrze się układa.  Dzieci zostały wybrane z wszystkich szkół gminnych oraz z tych miejscowości, w których najmłodsi uczą się w placówkach w ościennych gminach. Dzięki temu żadne dziecko nie zostało pominięte.  Komisja na ten cel przeznaczyła w sumie 53 250 zł. Jak zapewnia jej przewodniczący Józef Witek, w przyszłym roku na obóz pojedzie większa grupa, bo około 100 dzieci.


Drukuj

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej ....

Akceptuję cookies z tej witryny