Sołtys Roku z Rokitnicy

Napisane: .


W organizowanym przez „Twoją Gazetę” i Starostwo Powiatowe plebiscycie na Sołtysa Roku Powiatu Gdańskiego zwyciężyła reprezentantka gminy Pruszcz Gdański. Tytuł ten przypadł Danucie Czerwińskiej z Rokitnicy. Rok temu tryumfował Wiesław Zbroiński z Mokrego Dworu.
W tym roku do redakcji wpłynęło 1721 kuponów. Podsumowanie plebiscytu odbyło się w gabinecie starosty gdańskiego Cezarego Bieniasz-Krzywca, który wręczył najlepszym puchary i nagrody. Bezapelacyjne zwyciężyła Danuta Czerwińska, sołtys Rokitnicy. Według redakcji  głosowali na nią nie tylko mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański, ale także mieszkańcy Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Torunia. Zwyciężczyni uzyskała 954 głosy.
- Bardzo się cieszę, że tak wiele osób głosowało na mnie. W naszej wsi organizujemy wiele imprez, stąd też tak wielu znajomych, którzy na mnie oddali głos - tłumaczy laureatka tegorocznego konkursu.
W tym roku drugie miejsce zajął  Adam Kozłowski z Osic w gminie Suchy Dąb, a trzecie Barbara Brandt-Sarnecka z Otomina w gminie Kolbudy.

Drukuj

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej ....

Akceptuję cookies z tej witryny