Rozpoczął się rok szkolny

Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku uczniowie wrócili do szkół. Z tej okazji we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Pruszcz Gdański odbyły się uroczyste apele, podczas których dyrektorzy, nauczyciele witali uczniów.
W Szkole Podstawowej w Wiślinie uczniowie zasiedli w ławkach w nowo wybudowanej placówce. Z tej okazji podczas uroczystego otwarcia szkoły pojawiło się wielu gości, m.in. Piotr Ołowski, poseł na Sejm RP. Jednak wielką niespodziankę uczniom i nauczycielom sprawiła Katarzyna Hall, minister edukacji, która przyjechała 2 września obejrzeć mury nowej szkoły. Nie oznacza to jednak, że prace się zakończyły. W starej części obiektu ekipa budowlana wciąż prowadzi prace modernizacyjne. Zgodnie z projektem ma tam powstać zaplecze administracyjne i kotłownia.
Inwestycja zakończy się do końca listopada.
Wartość całkowita projektu wynosi 6 321 471,50 zł., w tym 31,38 proc. stanowi dofinansowanie unijne. To już czwarta placówka oświatowa na terenie gminy Pruszcz Gdański, która została zmodernizowana.














