Przeprowadzka opóźniona
Przeprowadzka do nowego budynku Urzędu Gminy w Juszkowie przedłuża się z powodu nie wywiązania się z umowy wykonawcy mebli, który wygrał przetarg.
Najważniejsze daty w związku z wykonawstwem mebli do nowego budynku urzędu:
4.06. 2019 r. – Gmina Pruszcz Gdański ogłosiła przetarg na wykonanie mebli do nowego budynku Urzędu Gminy w Juszkowie.
24.07.2019 r. – Oferty złożyły dwie firmy. Przetarg wygrała firma TRONUS Polska Sp. z o.o.
29.07.2019 r. – Oferent, który nie wygrał przetargu, złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołanie oznacza również opóźnienie w podpisaniu umowy z wykonawcą.
9.08.2019 r. - Prezes Krajowej Izby Odwoławczej podtrzymał stanowisko Gminy Pruszcz Gdański w wyborze oferenta.
23.08.2019 r. – na ten dzień Gmina Pruszcz Gdański zaprosiła firmę TRONUS Polska Sp. z o.o. w celu podpisania umowy. Jednak oferent zwrócił się z pisemną prośbą o przesunięcie daty podpisania umowy na dzień 3.09.2019. Gmina, by nie opóźniać wykonawstwa mebli, nie wyraziła zgody na taki termin i zaproponowała datę 28.08.2019 r. Wykonawca ponownie wystosował pismo z propozycją podpisania umowy w dniu 3.09.2019 r. W związku z tym, że przepisy dopuszczają przesunięcie daty podpisania umowy przez oferenta, Gmina Pruszcz Gdański ostatecznie wyraziła zgodę na zaproponowany termin.
3.09.2019 r. – Gmina Pruszcz Gdański podpisała umowę z firmą TRONUS Polska Sp. z o.o. Zgodnie z umową, wykonawca miał 50 dni na dostarczenie i montaż mebli do dnia 23.10.2019 r.
Od 24.10.2019 do 14.11.2019 r. – trwał odbiór techniczny mebli. Odbiorowi podlegał każdy element zamówienia.
Od 22.11.2019 r. do wykonawcy kierowane były liczne pisma, wzywające do usunięcia wad i uzupełnienia braków. Wykonawca nie zastosował się do żadnych uwag. W związku z tym Gmina Pruszcz Gdański powołała biegłego rzeczoznawcę, który stwierdził liczne nieprawidłowości w wykonawstwie mebli.
10.01.2020 r. – Gmina Pruszcz Gdański odstąpiła od umowy, naliczając przewidziane umową kary. Obecnie trwa procedura przygotowawcza związana z ogłoszeniem nowego przetargu na wykonanie mebli.
- Bardzo byśmy chcieli podejmować mieszkańców w lepszych niż obecnie warunkach. Również praca urzędników jest dziś bardzo utrudniona. Nie możemy jednak godzić się na „fuszerki”, gdyż gospodarujemy pieniędzmi podatników – komentuje wójt Magdalena Kołodziejczak.















