Możemy czuć się bezpieczni
Dzielnicowi z terenu naszej gminy oraz komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański rozmawiali z wójt Magdaleną Kołodziejczak o bezpieczeństwie w poszczególnych miejscowościach.
Wykroczenia drogowe, dewastacje i kradzieże mienia, wałęsające się psy, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym - takie problemy, zagrożenia i przestępstwa u nas występują, jednak nie są to sytuacje częste.
Przy okazji omawiania wykroczeń, policjanci zwrócili uwagę, że wprowadzenie zmiany organizacji ruchu w postaci skrzyżowań równorzędnych (najpierw w Rotmance, potem w Borkowie) przyniosło pozytywne skutki.
O zagrożeniach i miejscach ich występowania w naszej okolicy dowiemy się z tworzonej przez samych mieszkańców specjalnej mapy na stronach policji. Nie służy ona do zgłaszania nagłych interwencji, a sygnalizowania problemów, by funkcjonariusze mogli zweryfikować problem i na niego zareagować.
Rozmawiano również o telefonach do dzielnicowych, które pojawią się również na tablicach ogłoszeń w sołectwach.















